DZIENNIK ELEKTRONICZNY ::Wszystko o REKRUTACJI w zakładce Komunikaty::Klasa o profilu biologiczno – chemicznym.

Witamy was bardzo serdecznie w bibliotece naszej szkoły.

obraz1.jpg [300x203]

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Codziennie 8:00 - 14:00

n-le bibliotekarze:

Urszula Grzegorzewska

Hanna Kowalska

Chciałybyśmy was zachęcić, nie tylko do nauki w Gimnazjum nr 3, ale także do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Na początku powiemy, w jaki sposób biblioteka wspomaga uczenie się i poszerza Waszą wiedzę, a więc:

1. Po pierwsze ułatwia wyszukiwanie informacji poprzez dostep do ksiegozbioru podręcznego (są to słowniki, encyklopedie, leksykony, wszelkiego rodzaju bibliografie, ksiażki popularno - naukowe ze wszystkich przedmiotów).
  2. Po drugie mozecie skorzystać z katalogów, ale przede wszystkim zawsze możecie liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Panie zawsze chętnie pokażą Wam jak korzystać z możliwości, które oferuje biblioteka
  3. Po trzecie ta biblioteka rozwija zainteresowania i potrzeby czytelnicze nastolatków. Oprócz lektur posiada wiele pozycji literatury pięknej, przygodowej, młodzieżowej i fantasy.

W tej chwili znajdujemy się w czytelni i zapamiętajcie to miejsce, ponieważ w gimnazjum nie ma świetlicy - to tutaj czekamy na kółka zainteresowań i lekcje. Tu mozecie korzystać z komputerów i odrabiać lekcje.

obraz2.jpg [300x200]

Wszystkich chętnych zapraszamy do pracy w Kole Przyjaciół Biblioteki.

Członkowie koła przygotowują różne imprezy propagujące czytelnictwo w szkole - odbywa sie ono pod hasłem "Biesiady czytelnicze" lub "Cała Polska czyta dzieciom".

Także poza szkołą propagujemy czytelnictwo pod hasłem "Poczytaj mi przyjacielu". W tym roku w ramach projektów edukacyjnych współpracujemy z Przedszkolem nr 8 i Przedszkolem "Jarzębinka".

kwiecien_2011.jpg [300x217]   luty_2012.jpg [300x207]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!