DZIENNIK ELEKTRONICZNY ::Wszystko o REKRUTACJI w zakładce Komunikaty

Wydarzenia sportowe

FINAŁ XV WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY

W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

              21.03.2014r. odbył się, w Nowej Karczmie, Finał XV Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasz zespół trafił do grupy B, w której pokonał drużyny Gimnazjum w Kołczygłowach (38:17) i Gimnazjum nr 2 w Żukowie (25:23). W meczu finałowym, po bardzo zaciętym i dramatycznym spotkaniu, nasi chłopcy wygrali z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie 20:18 i zostali MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO!

             W meczu o brązowy medal, Gimnazjum nr 17 z Gdańska pokonało Gimnazjum nr 2 Żukowo 23:15, a w meczu o 5. miejsce Gimnazjum Nowa Karczma wygrało z Gimnazjum Kołczygłowy 28:14.

              Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Kacper Krason z Żukowa, a najlepszym bramkarzem Michał Dyszer z Tczewa.

Tabela końcowa:

  1. 1.     Gimnazjum nr 3 Tczew
  2. Gimnazjum nr 2 Kwidzyn
  3. Gimnazjum nr 17 Gdańsk
  4. Gimnazjum nr 2 Żukowo
  5. Gimnazjum Nowa Karczma
  6. Gimnazjum  Kołczygłowy

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Dyszer – Sebastian Kosznik, Wiktor Szramke 5, Wojciech Nastały 6, Wiktor Wilma 1, Oskar Dziuban 5, Aleks Jączyński 14, Rafał Waruszewski 11, Szymon Jabłonecki 4, Kacper Sadowski 16, Jakub Posorski 2, Paweł Woźniak 19.

 

W dniach 31.01.-02.02.2014r. odbył się ,w Wągrowcu, VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

Chłopców, w którym uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum: w kategorii młodzików

- chłopcy z klasy 2B i w kategorii juniorów młodszych - chłopcy z klasy 3B.

MŁODZIK ’99 –’00

PIĄTEK 31.01.2014r.

 

Gr. A Gimnazjum nr 1 Wągrowiec - Anilana Łódź 8:13

Gr. B MKS Poznań - MKS Wieluń 12:6

Gr. A KSPR Gwardia Koszalin - KS CKS SMS Szczecin II 17:10

Gr. B Spartakus Zielona Góra - KS CKS SMS Szczecin I 2:18

Gr. A Gimnazjum nr 5 Płock - KS Gwardia Opole 8:9

Gr. B MUKS Płock  - MKS Sambor Tczew  12:13

Gr. A Anilana Łódź - KSPR Gwardia Koszalin 11:10

Gr. B MKS Wieluń - Spartakus Zielona Góra 14:7

Gr. A KS CKS SMS Szczecin II - Gimnazjum nr 5 Płock 4:10

Gr. B KS CKS SMS Szczecin I - MUKS Płock 11:12

Gr. A Gimnazjum nr 1 Wągrowiec - KS Gwardia Opole 6:7

Gr. B MKS Poznań - MKS Sambor Tczew 10:6

Gr. A Anilana Łódź - Gimnazjum nr 5 Płock 10:6

Gr. B MKS Wieluń - MUKS Płock  11:8

Gr. A Gimnazjum nr 1 Wągrowiec - KSPR Gwardia Koszalin

 9:7

Gr. B MKS Poznań - Spartakus Zielona Góra 20:7

Gr. A Anilana Łódź - KS Gwardia Opole 7:10

Gr. B MKS Wieluń - MKS Sambor Tczew  8:6

Gr. A Gimnazjum nr 1 Wągrowiec- KS CKS SMS

 Szczecin II 15:10

Gr. B MKS Poznań – KS CKS SMS Szczecin I 10:10

Gr. A KSPR Gwardia Koszalin - Gimnazjum nr 5 Płock 9:12

Gr. B Spartakus Zielona Góra - MUKS Płock    8:12

 

SOBOTA  01.02.2014

 

Gr. B KS CKS SMS Szczecin I - MKS Sambor Tczew 6:11

Gr. A KS CKS SMS Szczecin II - KS Gwardia Opole 8:14

Gr. B  MKS Poznań - MUKS Płock   14:12

Gr. A  Gimnazjum nr 1 Wągrowiec - Gimnazjum nr 5 Płock 

4:10

Gr. B Spartakus Zielona Góra - MKS Sambor Tczew  

2:16

Gr. A KSPR Gwardia Koszalin - KS Gwardia Opole 9:9

Gr. B MKS Wieluń - KS CKS SMS Szczecin I 6:17

Gr. A Anilana Łódź - KS CKS SMS Szczecin II 16:6       

Tabela Grupa A    

 

Miejsce

Punkty

Gwardia Opole

I

9

Anilana Łódź

II

8

Gimnazjum 5 Płock

III

6

Gimnazjum Wągrowiec

IV

4

Gwardia Koszalin

V

3

SMS Szczecin

VI

2

                                                    

 

 

 

Tabela Grupa B

 

Miejsce

Punkty

MKS Poznań

I

9

MKS Wieluń

II

6

Sambor Tczew

III

6

SMS Szczecin I

IV

5

MUKS Płock

V

4

Zielona Góra

VI

0

 

       

 

 

PÓŁFINAŁ

KS CKS SMS Szczecin II - MUKS Płock   10:13

KS Gwardia Opole - MKS Wieluń dogrywka  10:9 

Anilana Łódź - MKS Poznań dogrywka     7:8

Gimnazjum nr 5 Płock - KS CKS SMS Szczecin I   9:14

Gimnazjum nr 1 Wągrowiec - MKS Sambor Tczew 10:14

KSPR Gwardia Koszalin - Spartakus Zielona Góra 17:12

NIEDZIELA  02.02.2014

mecz o XI miejsce: Spartakus Zielona Góra - KS Szczecin II 10:27

mecz o IX miejsce: Gimnazjum nr 5 Płock  - Gwardia Koszalin 14:13

mecz o VII miejsce: Gimnazjum nr 1 Wągrowiec- MUKS Płock 14:13

mecz o V miejsce: KS SMS Szczecin I - MKS Sambor Tczew  17:14  

mecz o III miejsce: Anilana Łódź - MKS Wieluń  19:12

mecz o I miejsce:  MKS Poznań - KS Gwardia Opole   11:10

 

Tabela końcowa:

1. MKS Poznań

2. KS Gwardia Opole

3. KS Anilana Łódź

4. MKS Wieluń

5. KS SMS I Szczecin

6. MKS Sambor Tczew

7. Gimnazjum nr 1 Wągrowiec

8. MUKS Płock

9. Gimnazjum nr 5 Płock

10.KS Gwardia Koszalin

11.KS SMS II Szczecin

12.UKS Spartakus Zielona Góra

 

Najlepszy zawodnik: Stanisław Jastrzębski – MKS Poznań

Najskuteczniejszy strzelec: Szymon Krajewski –Anilana Łódź

-32 bramki

Najlepszy bramkarz: Aleksander Czech – Gwardia Opole

Puchar Fair Play – Spartakus Zielona Góra

Sambor (uczniowie klasy 2B): Michał Dyszer, Mateusz Daszek, Szymon Jabłonecki, Wiktor Wilma, Jakub Kordek, Mateusz Korzeniewski, Krystian Etmański, Maciej Binasiak. Trener:

Joanna Bieszke.

JUNIOR MŁODSZY ’98

PIĄTEK   31.01.2014r.

 

Kadra WZPR Poznań - MKS Nielba Wągrowiec                          22:17

UKS Lider Swarzędz - KS CKS SMS Szczecin                             12:34

KS Gwardia Opole - MKS Sambor Tczew   21:27

MKS Nielba Wągrowiec - UKS Lider Swarzędz                           28:19

MKS Sambor Tczew - KS CKS SMS Szczecin  18:25

Kadra WZPR Poznań - KS Gwardia Opole                                    26:16

 

SOBOTA  01.02.2014r.

 

Kadra WZPR Poznań - MKS Sambor Tczew  16:21

UKS Lider Swarzędz - KS Gwardia Opole                                     8:19

MKS Nielba Wągrowiec - KS CKS SMS Szczecin                       21:27

MKS Sambor Tczew - UKS Lider Swarzędz 29:11

KS CKS SMS Szczecin - Kadra WZPR Poznań                            23:14

MKS Nielba Wągrowiec - KS Gwardia Opole                               15:16

 

NIEDZIELA  02.02.2014r.

Kadra WZPR Poznań - UKS Lider Swarzędz                                27:13

KS CKS SMS Szczecin - KS Gwardia Opole                                12:12

MKS Nielba Wągrowiec -  MKS Sambor Tczew  21:27

 

TABELA KOŃCOWA

 

NAZWA DRUŻYNY

Miejsce

Punkty

 

KS CKS Szczecin

I

9

 

MKS Sambor Tczew

II

8

 

Kadra WZPR Poznań

III

6

 

KS Gwardia Opole

IV

5

 

MKS Nielba Wągrowiec

V

2

 

UKS Lider Swarzędz

VI

0

 

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Paweł Woźniak – Sambor Tczew

Najskuteczniejszy Strzelec: Damian Wojtas – Nielba Wągrowiec 32 bramki

Najlepszy Bramkarz: Kacper Kłodziński – KS CKS Szczecin

Puchar Fair Play – Lider Swarzędz

Sambor (uczniowie klasy 3B): Karol Różycki, Oskar Dziuban, Kacper Sadowski, Wojciech Nastały, Sebastian Kosznik, Aleks Jączyński, Paweł Woźniak, Rafał Waruszewski, Jakub Posorski, Wiktor Szramke. Trener: Tomasz Śmiełowski.

 
W dniu 11.12.2013 w Elblągu odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt rocznik 2000 Sportowy Mikołaj.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów z naszego województwa Gimnazjum nr 1 Elbląg, Truso Elbląg, MTS Kwidzyn, Belator Ryjewo, Gimnazjum 33 Gdańsk, oraz dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Tczewie.
Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z naszego gimnazjum uczennice klasy IA, które wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce w turnieju.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Gierszewska.
Skład zespołu : stoją od lewej Natalia Jączyńska, Natalia Sasinowska, Julia Wajdeman, trener Artur Wierzbicki, Klaudia Gierszewska, Zuzanna Kul, Julia Zwolak, Julia Borkenhagen, Wiktoria Gabryszewska, Weronika Nagórska, Maja Cesarz.
Na dole Klaudia Kamińska, Klaudia Adamska, Agata Dubiela.
 elblÄ‶g_sportowy_mikoĹ‚aj.jpg [300x225]
 
 
W dniu 29.11. 2013 klasa IA piłki ręcznej dziewcząt wzięła udział w akcji Związku Piłki Ręcznej w Polsce " Szczypiorniasta szkoła" kibicuj reprezentacji Polski i zdobądź piłki dla swojej szkoły.
W ramach tej akcji dziewczęta klasy IA wraz z trenerem pojechały do Elbląga na mecz reprezentacji Polska - Brazylia.
Impreza była bardzo udana o czym świadczą zadowolone miny na zdjęciach.
 20131129_200147_380.jpg [300x169] 20131129_200124_725.jpg [300x169]
szczypiorniasta_szkoła.jpg [300x425]
 

PUCHAR  PREZYDENTA  GRUDZIĄDZA  DLA  TCZEWA

 

      W dniach 28-29.09.2013r. w Grudziądzu odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Prezydenta Grudziądza. W zawodach wystartowało pięć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zespół Sambora, który tworzyli uczniowie naszego gimnazjum, pokonał kolejno: Szczypiorniak Olsztyn 24:21, MKS Grudziądz I 25:15, MKS Grudziądz II 26:7 i Iskrę Bydgoszcz 26:22. Nasi chłopcy okazali się zdecydowanie najlepsi i zdobyli Puchar Prezydenta Grudziądza, a sukces ten jest tym większy, że przez cały turniej musieli grać bez zmian, gdyż pojechali w ośmiu, ale Oskar Dziuban              z powodu kontuzji mógł wchodzić tylko na rzuty karne. Najtrudniejszy sprawdzian zdali w ostatnim meczu przeciwko Iskrze Bydgoszcz, w którym przez ostatnie 15 minut musieli grać o jednego mniej (czerwona kartka Jączyńskiego), a jednak zdołali wygrać.

       Przyznano także nagrody indywidualne: Rafał Waruszewski został „królem strzelców” turnieju, a Jakuba Posorskiego uznano najlepszym zawodnikiem naszego zespołu.

Tabela końcowa:

  1. 1.     MKS Sambor Tczew              8 pkt.
  2. UKS Szczypiorniak Olsztyn    6 pkt.
  3. MKS Grudziądz I                    3 pkt.
  4. UKS Iskra Bydgoszcz              3 pkt.
  5. MKS Grudziądz II                   0 pkt.
Sambor: Karol Różycki – Wojciech Nastały (12 bramek), Aleks Jączyński 12, Rafał Waruszewski 37, Sebastian Kosznik 8, Wiktor Szramke 15, Jakub Posorski 16, Oskar Dziuban 1. Trener: Tomasz Śmiełowski.

CedalionCup

Lokeren (Belgia), 28-30.06.2013r.

 

W Lokeren w Belgii odbył się turniej piłki ręcznej CedalionCup. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach: młodzików (rocznik 1998/99) i chłopców (rocznik 2000/01).  W starszej kategorii wystartowało 6 drużyn, które początkowo rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a następnie rozgrywano mecze finałowe wg klucza: pierwszy z drugim o pierwsze miejsce, trzeci z czwartym o trzecie i piąty z szóstym o piąte. Sambor I wygrał wszystkie swoje mecze – z Samborem II 20:13, z HC Lokeren (Belgia) 19:14, z HVE Villigst-Ergste (Niemcy) 19:14, z HK Waasmunster (Belgia) 26:11, z ZeeuwseSelectie (Holandia) 24:11 i po raz drugi z zespołem holenderskim w finale 15:12, wygrywając tym samym turniej. Sambor II, oprócz porażki z Samborem I, osiągnął następujące wyniki: 16:16 z Lokeren, 19:24 z Villigst-Ergste, 14:12 z Waasmunster, 10:18 z ZeeuwseSelectie i 22:9 z Waasmunster w meczu o piąte miejsce.      

img_0170.jpg [300x225]

                     

Oto tabela końcowa turnieju:

  1. 1.      MKS Sambor I Tczew
  2. ZeeuwseSelectie (Holandia)
  3. HVE Villigst-Ergste (Niemcy)
  4. HC Lokeren (Belgia)
  5. 5.      MKS Sambor II Tczew
  6. HK Waasmunster (Belgia)

Zespoły Sambora reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum: Karol Różycki, Michał Dyszer, Oskar Dziuban, Kacper Sadowski, Wiktor Szramke, Aleks Jączyński, Paweł Woźniak, Rafał Waruszewski, Jakub Posorski, Wojciech Nastały, Michał Stawicki, Daniel Stoba, Mateusz Daszek, Szymon Jabłonecki, Maciej Binasiak i Jakub Kordek

dsc02814.jpg [300x225]  dscn1658.jpg [300x225]

    Zwycięstwo w turnieju CedalionCup jest pięknym zwieńczeniem wielce udanego sezonu tej grupy. Wcześniej chłopcy wygrali turnieje w Tczewie, Żukowie i Nowej Karczmie. Wygrali rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Młodzików, zajęli 2. miejsce w Półfinale Pucharu ZPRP Młodzików i 2. miejsce w finale tych rozgrywek zdobywając tym samy tytuł WICEMISTRZÓW POLSKI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W kategorii młodszej wystartowało 10 drużyn, wśród których znalazły się dwa zespoły Sambora zajmując 3. i 8. miejsce. Oto tabela końcowa turnieju chłopców:

  1. HVE Viligst-Ergste (Niemcy)
  2. SportingNeLo (Belgia)
  3. 3.      MKS Sambor I Tczew
  4. HandVilleneuvois (Francja)
  5. HG Saarlouis (Niemcy)
  6. HC Lokeren (Belgia)
  7. HV Quintus (Holandia)
  8. 8.      MKS Sambor II Tczew
  9. Lomme Lille MH (Francja)
  10. HK Waasmunster (Belgia)
   W tej kategorii również wypadliśmy bardzo dobrze i dlatego cieszymy się, że większość z tych chłopców zasili nasze gimnazjum w przyszłości.

Komunikat końcowy

VIII Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików

Tczew, dn. 21.06.2013.

 

 

Grupa A

Conrad G 13 Gdańsk – Sambor Tczew         18:18

Cartusia Kartuzy – Conrad G 13 Gdańsk      20:15

Sambor Tczew – Cartusia Kartuzy                21:15

 

Grupa B

Sokół Kościerzyna – GKS Żukowo                6:20

Conrad G 17 Gdańsk – Sokół Kościerzyna    14:14

GKS Żukowo – Conrad G 17 Gdańsk            14:15

 

Mecz o 5 miejsce

3A-3B) Conrad G 13 Gdańsk – Sokół Kościerzyna  20:16

 

Mecz o 3 miejsce

2A-2B) Cartusia Kartuzy – GKS Żukowo     13:21

 

Mecz o 1 miejsce

1A-1B) Sambor Tczew – Conrad G 17 Gdańsk    25:21

 

Ostateczna kolejność:

  1. MKS Sambor Tczew
  2. UKS Conrad Gim 17 Gdańsk
  3. GKS Żukowo
  4. GKS Cartusia Kartuzy
  5. UKS Conrad Gim 13 Gdańsk
  6. KS Sokół Kościerzyna

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Gustaw Jankowski (Cartusia Kartuzy).

Najlepszy bramkarz turnieju: Adrian Maciejewski (GKS Żukowo).

Król strzelców: Szymon Jabłonecki (Sambor Tczew) – 25 bramek.

 

Sambor: Michał Dyszer, Kamil Kubat – Mateusz Korzeniewski 1, Mateusz Daszek 7, Wiktor Wilma 14, Szymon Jabłonecki 25, Mikołaj Chudzian, Daniel Reniffi, Jakub Kordek 2, Maciej Banasiak 7, Kamil Rogaczewski 8, Krystian Boniek.

Trener: Joanna Bieszke.

 

Od środy 05.06 do soboty 08.06. 2013 W Dźwirzynie odbyły się Finały Pucharu ZPRP młodziczek – Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.

W finałach brało udział 16 zespołów zespół młodziczek MKS Sambor Tczew zajął dziesiąte miejsce.

Wyniki meczy Sambora:

Sambor- Kusy Szczecin  21:24

Sambor – MOSM tychy  16:22

Sambor – Żak Kielce       25:11

Sambor - CHKS Łódź     21:14

Sambor – MKS Brodnica 20:19

Sambor – Bukowia Buk   13:21

Klasyfikacja końcowa:

  1. Kusy Kraków
  2. MTS Kwidzyn
  3. KSS Kielce
  4. MOSM Tychy
  5. Ruch Chorzów
  6. Kusy Szczecin
  7. MOS Gniezno
  8. Royal Warszawa
  9. Bukowia Buk
  10. Sambor Tczew
  11. MKS Brodnica
  12. Zagłębie Lubin
  13. MKS Karczew
  14. ChKS Łódź
  15. PM Tarnów
  16. Żak Kielce 

Skład zespołu: bramkarki Oliwia Kamińska, Sandra Wawrzynkiewicz.      

Zawodniczki z pola :Anna Meger, Dominika Suwalska, Marta Gołembiewska, Michalina                  Mechlińska, Jagoda Błaszkowska, Anita Bednarz, Adrianna Grabowska, Patrycja Burczyk, Paulina Frankowska, Michalina Neubauer, Oktawia Majorowska, Julia Garboś, Nikol Olszak, Klaudia Knopp, Ilona Wiącek.

Trenerzy : Artur Wierzbicki, Dorota Szymkiewicz.

_dsc2257.jpg [300x168]

Do najlepszej 7 zawodów została wybrana Oliwia Kamińska bramkarka Tczewskiego Sambora.

Na zawodach był obecny Tomasz Konitz nowo wybrany trener kadry narodowej rocznika 1998, pięć zawodniczek z Tczewa otrzymało nominacje do nowo tworzonej kadry tego rocznika są to:

Jagoda Błaszkowska, Paulina Frankowska, Oliwia Kamińska, Michalina Mechlińska Sandra Wawrzynkiewicz.